Інтерв'ю

Інтерв’ю з Олександром Набокою: презентація книги “Війна ліпила смарагди”

07.05.2020 14:23

Наближення чергової річниці Перемоги над німецькими загарбниками у Другій світовій війні (1939 – 1945) традиційно підвищує градус інтересу до тих драматичних подій, які залишаються частиною історичної пам’яті українського народу. Незважаючи на те, що з моменту закінчення найкривавішого у історії людства конфлікту пройшло вже сімдесят п’ять років, процес їх суспільного і особистого переосмислення триває і понині. Зокрема, викликає зацікавлення особистий шлях ветеранів, які попри перебування у жахливих умовах на межі життя та смерті, знайшли у собі сили існувати далі: ростити дітей, навчатися, будувати дома і заводи, вирощувати хліб. І хоча більшість з них вже покинуло цей світ, їх досвід, переданий наступним поколінням, є важливим життєвим дороговказом для їх нащадків. Розмірковування про цей зв’язок ветеранської ,,журавлиної зграїˮ із живими дітьми та онуками солдатів Великої війни стали ідейною основою видання ,,Війна ліпила смарагдиˮ, авторами якого стали старобільський поет Микола Сичов, відомий місцевий краєзнавець Дмитро Лук’яненко та доктор історичних наук, завідувач кафедрою історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олександр Набока.